Hakkımızda

Kamuda Çalışan kıymetli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere Kamuda Çalışan Avukatların  Özlük Hakları Sorunlarının çözümü  için meslek  büyüklerimizin özverili çalışmalarıyla  yaklaşık 30 yıllık bir  hak arama mücadelesi  süreci yaşanmış ancak; sorunlarımız çözülmediği gibi  her geçen gün yeni sorunlarla büyüyerek  devam etmektedir.  Çözüme yönelik çalışmalar  kapsamıda ,  Ankara Barosu Kamu Avukatları Kurulu   olarak bizler ve  birçok Baro Kamu Avukatları Kurulu eliyle mücadele sürdürülmektedir.

Ankara Barosu Kamu Avukatları Kurulu bünyesindeki  çalışmalarımız  sırasında,  Kamuda Çalışan Avukatların Özlük Haklarının iyileştirilmesi için  ilk resmi ziyaretimiz Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu  nezdinde gerçekleştirilmiştir. Anılan Kurul tarafından hazırlanan  Rapor,  Adalet Bakanlığına iletilmiştir.

Baromuzun desteğiyle 15 Mart 2019  tarihinde 35 Baro Temsilcisinin katılığı ile yapılan toplantıda  bu çalışmalar tüm  meslektaşlarımız ile paylaşılmış,  çözüm önerileri doğrultusunda Kanun Teklif Öneri Metnine  son hali verilmiş,   bu metnin  kanun tekniğine uygunluğu Doç. Dr.Fahri BAKIRCI  tarafından denetlenmiş ve son halini almış bu metin ve  ortak yol haritası     Basına duyurulmuştur.

Bu toplantıdaki  katılımcı meslektaşlarımız ile kurmuş olduğumuz WhatsApp  grubu üzerinden  çalışmamız büyütülmüş, sonuca ulaşma azmimiz ve   inancımız  da artmıştır.

Süreç  içerisinde,  Ankara Barosu Kamu Avukatları Kurulu olarak;  Kanun Teklif  Öneri Metninin yasalaşması için  AK Parti Grup Başkan Vekili  Sn.Cahit ÖZKAN  , CHP Grup Başkan Vekili  Sn. Özgür ÖZEL, MHP Grup Başkan Vekili Sn. M.Levent BÜLBÜL   ve  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Sn. Yavuz AĞIRALİOĞLU ile görüşülerek  Kanun Teklif Öneri Metninin bir an önce yasalaşması için destekleri talep edilmiştir.

Yine,  Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Sn. Ali YALÇIN ile görüşülerek,  toplu sözleşme görüşmelerinde Kamuda Çalışan  Avukatların Özlük Haklarının iyileştirilmesine yönelik taleplerimizin toplu sözleşme masasına taşınması talep edilmiştir.

Son olarak hepimizin bildiği üzere;  Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan  “Yargı Reformu  Strateji Belgesi”   kapsamında Kamuda Çalışan Avukatların maaş ve özlük haklarının yetersiz olması nedeniyle  kamuda nitelikli avukat çalıştırmak  güç olduğundan bu sorunun da çözüleceği ifade edilmiştir.

UMUT YARATAN  BU  GELİŞME  IŞIĞINDA :

BAROLARIMIZ ÇATISI ALTINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRMEKLE BİRLİKTE;

KENDİMİZİ DAHA GÜÇLÜ İFADE EDEBİLMEK İÇİN ÜLKE ÇAPINDA FARKLI  İDARELERDE ÇALIŞAN  4200 KAMU AVUKATININ   TEK ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GETİRME,  BİR DERNEK KURMA İHTİYACI  DOĞMUŞTUR.

BU AMAÇLA, SÜRATLİ   BİR ÇALIŞMA  İLE “KAMUDA ÇALIŞAN AVUKATLAR DERNEĞİ” ADI İLE  DERNEĞİMİZİ KURMUŞ BULUNMAKTAYIZ.

DERNEĞİMİZ, MESLEGİN SAYGINLIĞI VE VAKARINA UYGUN SOSYAL EKONOMİK HAKLARA KAVUŞMASINI SAĞLAMAK,  HER  NEREDE  GÖREV YAPIYOR OLURSA OLSUN ,   HAKSIZLIĞA UĞRAYAN BİR MESLEKTAŞIMIZIN  YANINDA OLMAK, ÇÖZÜM ÜRETMEK  İÇİN  DERNEK ÇATISI ALTINDA    BİR ARADA MÜCADELE ETMEYİ HEDEFLEMEKTEDİR.

DERNEĞİMİZİN  AMACINA ULAŞMASI, MESLEĞİMİZİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMASI İÇİN ÜYELİKLERİNİZ İLE  DERNEĞİMİZİ GÜÇLENDİRMENİZİ BEKLEMEKTEYİZ.

Üyelik Başvuruları,   web sayfamızda yer alan  üyelik formu doldurulduktan sonra renkli taranmış suretinin Derneğimiz mail adresine gönderilmesi  suretiyle yapılacaktır. Müteakiben  yapılacak olan Genel Kurul  Toplantı tarihi  buradan duyurulacaktır.

Güçlenmiş bir dernek çatısı altında  mesleğimizi hak ettiği yere taşıyabilmek umuduyla,  Derneğimizin kuruluşu ve web sayfasının oluşumu için ihtiyaç duyulan maddi desteği  sağlayan tüm meslektaşlarımıza ve  Derneğimizin Logosun hazırlatan Av. Sabri GÜLEÇ’e    sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

 

 

“KAMUDA ÇALIŞAN AVUKATLAR DERNEĞİ”

GEÇİCİ YÖNETİM KURULU ADINA

Av. Makbule KARAOĞLAN

(KURUCU ÜYE)

[button target=”_blank” hover_type=”default” text=”Üyelik Başvurusu için Tıklayınız” link=”/uyelik-basvurusu” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#e41f26″]

Duyurular

[latest_post_two number_of_columns=”1″ order_by=”date” order=”DESC” display_featured_images=”no” category=”duyurular” text_length=”9999″ number_of_posts=”4″]
[button target=”_blank” hover_type=”default” text=”Tüm Duyurular için Tıklayınız” link=”/duyurular” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#e41f26″]

Haberler

[masonry_blog order_by=”date” order=”DESC” display_time=”1″ display_comments=”0″ number_of_posts=”3″ category=”haberler” text_length=”0″][button target=”_blank” hover_type=”default” text=”Tüm Haberler için Tıklayınız” link=”/haberler” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#e41f26″]

Basında Biz

[masonry_blog order_by=”date” order=”DESC” display_comments=”0″ number_of_posts=”3″ category=”basin” text_length=”0″][button target=”_blank” hover_type=”default” text=”Basında Biz” link=”/basinda-biz” hover_color=”#ffffff” hover_background_color=”#e41f26″]
[action full_width=”yes” content_in_grid=”yes” type=”normal” text_font_weight=”500″ show_button=”yes” button_size=”large” button_target=”_blank” background_color=”#f5f5f5″ padding_top=”39″ padding_bottom=”40″ text_size=”21″ text_letter_spacing=”0″ button_text=”İletişime Geç” button_link=”/bize-ulasin” button_hover_background_color=”#e41f26″ button_hover_text_color=”#ffffff”]Kamuda Çalışan Avukatlar Derneği ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz.[/action]